Firma

Zakłady Mechaniczne WIROMET S.A.

są doświadczonym producentem urządzeń i komponentów dla przemysłu wydobywczego i energetyki. Działając na rynku od ponad 50 lat dysponujemy wiedzą i doświadczeniem, które procentują przy realizacji nowych projektów. Posiadamy zarówno kompetencje produkcyjne, techniczne i technologiczne. W chwili obecnej na stanowiskach konstruktorów i technologów zatrudnionych jest blisko 30 osób.

Ponadto należymy do nielicznego grona krajowych i europejskich producentów układów przepływowych turbin parowych.

Certyfikacja

Celem nadrzędnym Zakładów Mechanicznych WIROMET S.A. jest satysfakcja klientów. Prowadzona polityka jakości gwarantuje niezawodność naszych produktów. Zakłady Mechaniczne WIROMET uzyskały jako jedna z pierwszych firm w regionie certyfikat ISO w 1995 roku. W 2014 roku Zarząd firmy podjął decyzję o wdrożeniu w naszej spółce Systemu Zarządzania Środowiskiem oraz Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy oraz ich integracji z funkcjonującym Systemem Zarządzania Jakością. Działania te zostały zakończone przeprowadzonym w lutym 2015 przez TUV NORD auditem certyfikacyjnym, który potwierdził zgodność zintegrowanego systemu zarządzania z wymaganiami norm ISO 14001 oraz OHSAS 18001.

Jesteśmy obecni w Krajowej Bazie Podmiotów Gospodarki Narodowej 43H4 oraz w Natowskiej Bazie Kodów Podmiotów Gospodarki Narodowej zawartej w N-MCRL (NATO Master Catalog of References for Logistics). Numer Location DUNS i Ultimate DUNS to: 644090920.


WIROMET S.A. jest znanym na rynku krajowym i zagranicznym doświadczonym producentem wysokiej jakości urządzeń oraz części zamiennych dla energetyki, górnictwa i innych dziedzin przemysłu. Spółka świadczy również szeroką gamę usług przemysłowych, głównie w zakresie obróbki mechanicznej, cieplno-chemicznej oraz odlewnictwa. W bogatej ofercie znajdują się też usługi serwisowe, remontowe, narzędziowe, laboratoryjne i dokumentacyjne, a także szereg wyrobów i usług specjalistycznych realizowanych na indywidualne zamówienia.

Sektory działalności:

Naszymi odbiorcami są przedstawiciele różnych sektorów rynku

Energetyka przemysłowa i zawodowa

Przemysł wydobywczy

Przemysł motoryzacyjny

Przemysł hutniczy

Produkcja części do aparatury medycznej

Branża optyczna

Usługowa obróbka mechaniczna

Odlewy i usługi oczyszczania powierzchni

Usługi pomiarowe

Automatyczne parkingi wielopoziomowe